5 kroków do przekształcenia swojej pasji w pracę

utworzone przez | sie 26, 2016 | Biznes, Klient, Komunikacja, Pasja | 0 komentarzy

Pasja to wspaniałe uczucie. Nie pozwala Ci spać w nocy, nakręca na cały dzień, sprawia, że myślisz o jej realizacji niemal non stop. Pasja powoduje, że chce nam się żyć ! A co gdyby Twoja pasja stała by się Twoją pracą ? Mógłbyś pracować cały dzień i nie czuł byś zmęczenia. Mógłbyś poświęcić tej sprawie całą swoją energię i czerpać z tego ZYSKI MATERIALNE ! Czy to jest w ogóle możliwe ? Oczywiście !

STOP przestańmy gadać – zacznijmy działać. Teraz kolejno.

 

 1. Zacznij

Najważniejsze jest zacząć. Zacznij. Musisz zacząć działać. Co chcesz robić? Czemu chcesz się poświęcić? Twoje hobby Twoja pasja to: skoki na bungie, jazda na rowerze, szybkie motory, lub może złote rybki ? Nieważne. Kup 5 najlepszych książek o swoim hobby, 3 najlepsze audiobooki, zacznij czytać i słuchać tak dużo jak tylko możesz. W drodze do pracy, w autobusie, w nocy, przed pracą. Miej zawsze przy sobie co najmniej jedną pozycję. Teraz powoli stajesz się ekspertem.

Uwaga – Następny krok to Social Media. Tutaj wiedzę masz za darmo. Załóż Twitter, Instagram, Facebook, Pinterest, LinkedIn, wszystko co możliwe. Obserwuj najlepszych, czytaj, wymieniaj się opiniami. Nie ograniczaj się tylko do Polski, w Internecie możesz szukać Inspiracji z całego świata!

 

2. Policz Koszta

Na początku nie myśl o wielkich zarobkach. Pieniądze przyjdą później. Teraz najważniejsze jest żebyś nie przekroczył budżetu. Zastanów się jak możesz się finansować. Kto Ci pomoże ? Rodzina, własne fundusze, a może mini kredyt? Finanse to najważniejsza strefa działalności, a bez płynności finansowej Twoja firma nie będzie istnieć. Pamiętaj o zasadach:

  • Wszystko, ale drobnymi Kroczkami
  • Działaj metodą prób i błędów
  • Nie myśl o wielkich zarobkach – myśl o tym co Ci sprawia przyjemność (to chyba najtrudniejsza sprawa do zaakceptowania, ale możliwa)

 

3. Znajdź Swój Klimat

Bardzo ważne żebyś wierzył w to co robisz i był absolutnie szczery wobec siebie oraz swoich Klientów. Może się okazać, że Twój biznes ewoluuje w stronę, której nie planowałeś jednak okaże się, że sprawa Ci to ogromną przyjemność i co najważniejsze generujesz zyski. Szukaj, próbuj, nie bój się porażek. Najważniejsze to znaleźć swoją nisze, swoją grupę docelową, Swój Klimat ! Wszystko co robisz teraz, a nie widzisz efektów na pewno będzie potęgowało w przyszłości. Nie poddawaj się!

 

4. Stwórz listę – działaj według planu

Plan jest bardzo ważny. Weź kartkę i długopis (nie pisz na komputerze) i stwórz listę celów: roczna, miesięczna i dzienna. Plan roczny to Twoje cele strategiczne, które chcesz osiągnąć. Pisz w czasie teraźniejszym: pozyskuje nowego klienta, wprowadzam do sprzedaży, moja sprzedaż wynosi itd. Plany miesięczne i dzienne to cele organizacyjne – planuj jak osiągnąć plany roczny. Żeby być dobrze zorganizowanym układaj plan dnia co dziś zrobisz: 5 postów, 30 telefonów do klientów, 50 e-maili z ofertą handlową. Plany w głowie to marzenia – plany wyartykułowane, plany na papierze to cele do realizacji.

 

5. Przygotuj się na porażki

„Wielki sukces jest zbudowany na niepowodzeniu, frustracji a nawet katastrofie”,  „Naszą największą chwałą nie jest nigdy nie upadać ale podnosić się po każdym upadku”, „Najszybszym sposobem na sukces jest podwojenie ilości porażek”. Po przeczytaniu setek biografii dowiesz się, że każdy Sukces powstał z porażek. Ty też musisz być na nie przygotowany. Odnosisz wielkie niepowodzenia, Klient Ci nie zapłacił, dostawca zawalił ? Wyprostuj się, głowa do góry, uśmiechnij się, na niektóre rzeczy nie masz wpływu ale na pewno możesz mieć wpływ na swoje samopoczucie. Chcesz budować Sukces. Realizować swoje marzenia.  Zacznij od siebie. Pamiętaj zacząłeś to robić bo kochasz swoją pasję nie daj się porażką i nigdy, przenigdy się nie poddawaj.

Trzymamy kciuki!

 

 

KATEGORIE

POPULARNE WPISY

Nie przegap BACK TO SCHOOL

Nie przegap BACK TO SCHOOL

Nie przegap BACK TO SCHOOL!  Bądź gotowy na jeden z najlepszych sprzedażowych okresów w roku!...

TAGI