3 zasady Visual Merchandisingu, które musisz znać, jeśli prowadzisz sklep

utworzone przez | cze 22, 2022 | Biznes, Marketing | 0 komentarzy

Masz super produkt i doskonały sklep. Obsługa klienta jest wzorowa, perfekcyjny asortyment, a mimo to sprzedaż nie osiąga wyników, których oczekujesz. Sprawdź co możesz zrobić!

Do grupy narzędzi stosowanych w VM należy przede wszystkim witryna sklepowa, kolorystyka i oświetlenie oraz materiały zwiększające sprzedaż, czyli POS/POSM (z ang. point of sale materials). 

Witryna to pierwszy i jednocześnie najważniejszy element, który zauważą Twoi potencjalni klienci. Powinna być oryginalna i przyciągać uwagę. Nie zapominaj jednak, że witryna sklepowa jest także doskonałym nośnikiem informacji! 

Visual Merchandising – co i jak zrobić by więcej zarobić?

  • Bądź w kontakcie ze swoimi klientami

Twój sklep posiada witrynę sklepową? Doskonale!

Wykorzystaj ją jak najszybciej, oraz oczywiście jak najskuteczniej. Komunikacja to podstawa!

Zaplanuj swoją kampanię i wyposaż witrynę w materiały promocyjne POS/POSM. Mają przypominać konsumentom o artykułach dostępnych w danym sklepie, przyciągać ich uwagę i zachęcać do zakupów, jak również podkreślać obecność konkretnej marki w lokalu. Poinformują także o promocjach, obniżkach czy trwających aktywacja konsumenckich.

  • Pomóż trafić swoim klientom w odpowiednie miejsce

Prościej mówiąc – stwórz strefy, które doprowadzą Twoich klientów do wybranych produktów. Nie pozwól im błądzić, zastanawiać się, szukać.

Asortyment powinien być wyselekcjonowany oraz pogrupowany na kategorie, a następnie rozmieszczony na terenie sklepu z uwzględnieniem ergonomii miejsca i czytelności ekspozycji. 

Nie zapominaj o zysku, który tobie, jako przedsiębiorcy, przyświeca we wszystkich działaniach. Artykuły z najkorzystniejszą marżą umieść na półkach na wysokości wzroku klientów, na regałach stojących po prawej stronie sklepu (zasada „prawej ręki”). Przy czym trzeba pamiętać o cross merchandisingu, zgodnie z którym produkty komplementarne powinny być w bliskim sąsiedztwie. 

Co zyskasz? Zadowolenie Klientów, ich łatwą mobilność. Dodatkowo podpowiesz konsumentom ewentualne dodatkowe zakupy oraz ułatwisz podjęcie decyzji (np. przy zakupie butów, pomyślą także o zestawie do ich czyszczenia)

  • Praktyka czyni mistrza!

Złota zasada Visual Merchandisingu – zapewnij klientom idealne warunki do zakupów.

Przygotowując jak najlepszą formę ekspozycji, które będzie na siebie pracować i spełniać swoją rolę  – zysk dla sklepu. To zadanie wymaga ciągłej dbałości o każdy szczegół, a także regularnej pracy z materiałami POS. Wydają nam się one zupełnie nieistotne, jednak uwierz nam, przynoszą , duże korzyści dla firmy.

Potrzebujesz pomocy w Visual Merchandisingu?

Porozmawiajmy o tym!
Jesteśmy dla Ciebie dostępni.
www.studioform.pl

KATEGORIE

POPULARNE WPISY

Nie przegap BACK TO SCHOOL

Nie przegap BACK TO SCHOOL

Nie przegap BACK TO SCHOOL!  Bądź gotowy na jeden z najlepszych sprzedażowych okresów w roku!...

TAGI